Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Türk Telekom’un Cezası Kalktı

Basketbolda, Avrupa Kupası 2. tur ilk maçında Hırvat temsilcisi KK Zadar ile evinde karşılaşacak olan Türk Telekom’un 1 maçlık saha kapatma cezası kaldırıldı.

Kupada, 1. tur eleme grubunda İsrail ekibi Benei Hasharon karşılaşmasında çıkan olaylar sonrasında 1 maç seyircisiz oynama cezası alan başkent ekibi, İsviçre’de bulunan ULEB Temyiz Kurulu Başkanlığı’na yaptığı itiraz sonucunda haklı bulundu ve cezası kaldırıldı. Lacivert-beyazlılar bu karar sonrasında KK Zadar ile 27 Ocak Salı günü yapılacak karşılaşmayı seyircisi önünde oynayacak.

Yönetim Kurulu Üyesi ve Basketbol Şube Başkanı Ersin Eroğlu konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, haklarını masa başında aradıklarını belirterek, ”Uluslararası deneyime sahip hukukçularla çalışarak itirazımızı çok haklı nedenlere dayandırdık. Spor alanında uzmanlaşmış, İsviçre spor ve CAS mahkemelerinde daha önce benzer olaylarda ülkemizi savunan hukukçulardan da destek aldık. Önceki savunmamızda da haklıydık, bunda da. Ceza alınca konuyu temyize götürmeye karar verdik. Uluslararası arenada takımımızı, kulübümüzü ve ülkemizi saha içinde ve saha dışında en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum” dedi.

Bundan sonra yollarının açık olduğunu vurgulayan Eroğlu, ”Savunmanın hazırlanması ve temyiz başvurusu sırasında katkıları bulunan başta menajer İrfan Yücesoy olmak üzere, Avukat Kemal Kapulluoğlu ve Avukat Serhan Özdemir ile bu süreç içinde çok yoğun bir çaba içinde olan TT Spor Dış İlişkiler sorumlusu Didem Alp’e teşekkür ediyorum. Taraftarlarımızla birlikte Avrupa Kupası finallerine kadar gideceğimize inanıyorum. Bu kupada sonuna kadar gideceğimize ve bu kupayı alacağımıza hocamızdan oyuncusuna, yöneticisinden malzemecisine kadar herkes inanıyor. Türk Telekom’un kupalarının ve başarılarının yanına Avrupa Kupası’nı da koymak için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

Haber Tarihi: 23 Ocak 2009

Yorumlar

Henüz yorum yok!