Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Babı-ali Kakim Karşısına Çıkıyor

Aydın Doğan ile Emin Çölaşan arasındaki tazminat davası için aralarında Ertuğrul Özkök, Bekir Coşkun ve Fatih Altaylı’nın da bulunduğu 7 gazeteci tanıklık yapacak. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’ın, Emin Çölaşan’ın, ”Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi” isimli kitabında, gerek kendisi, gerekse sahibi olduğu gazete hakkında gerçeğe aykırı beyanlarda bulunduğunu ileri sürerek açtığı 50 bin YTL’lik manevi tazminat davasında Bab-ı ali’nin üst düzey 7 ismi tanıklık yapacak. Bugün görülen duruşmada her iki taraf da tanık listesi verdi. Aydın Doğan, Ertuğrul Özkök, Tufan Türenç, Enis Berberoğlu ve Özdemir İnce’yi yaşananlara tanık olarak gösterirken, Emin Çölaşan ise Bekir Coşkun, Fatih Altaylı ve Kamuran Zeren’i tanık olarak gösterdi.

Üsküdar 1. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmada, davacı Aydın Doğan’ın avukatı Deniz Ketenci ile Emin Çölaşan’ın avukatı Mehmet Serhan Özdemir katıldı. Kısa süren duruşmada her iki tarafın avukatları Aydın Doğan ile Emin Çölaşan arasında yaşanalara tanıklık yapacak kişilerin olduğunu belirtti. Avukatlar yaptıkları tanık listesini mahkemeye sunarak hepsi de Bab-ı ali’nin üst düzey yöneticileri olan gazeteci yazarların bir sonraki duruşmaya çağrılmasını istediler.

BAB-I ALİ DURUŞMAYA AKIN EDECEK

Emin Çölaşan’ın avukatı Mehmet Serhan Özdemir’in tanık olarak mahkemeye sunduğu listede Bekir Coşkun, Fatih Altaylı ve Kamuran Zeren bulunuyor. Aydın Doğan’ın avukatı Deniz Ketenci’nin sunduğu tanık listesi ise daha kabarık. Aydın Doğan’a ise Ertuğrul Özkök, Tufan Türenç, Enis Berberoğlu ve Özdemir İnce tanıklık yapacak.

Mahkeme Ankara’da görev Yapan Enis Berberoğlu, Bekir Coşkun ve Kamuran Zeren’in avukatların da katılacağı bir duruşmayla Ankara’da talimatla ifade vermesine karar verirken, Ertuğrul Özkök, Tufan Türenç, Özdemir İnce ve Fatih Altaylı’nın ise 23 Ekim tarihinde yapılacak duruşmada hazır bulundurulmasını istedi.

DAVA

Dava dilekçesinde, davalı Emin Çölaşan’ın, ”Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi” isimli kitabında, gerek Aydın Doğan, gerekse sahibi olduğu gazete hakkında gerçeğe aykırı beyanlarda bulunduğu, Doğan’ın kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 50 bin YTL manevi tazminat talebinde bulunuldu.

Kaynak:http://www.dunyabulteni.net

Yorumlar

Henüz yorum yok!